5.7.2021 admin

Pohjoismaiden suurin kuljettajakoulutusyritys CAP-Group on ostanut kunniakkaan historian omaavan helsinkiläisen Haagan Autokoulun. Perinteisesti Haagan alueella ja myös Helsingin keskustassa palvellut, yli 50-vuotias autokouluyritys liittyy osaksi Suomen suurimman autokouluketjun, CAP-Autokoulun, kasvutarinaa.

Muutoksia alkaa näkyä Haagan Autokoulun toimipisteillä ja verkkosivuilla syksyn aikana. Toimipisteet palvelevat kaiken aikaa normaalisti tutuissa osoitteissa.

Liiketoimintakauppa ei vaikuta Haagan Autokoulun nykyisiin kurssia suorittaviin oppilaisiin. Jatkossa yhdistyminen mahdollistaa keskisen Helsingin oppilaiden paremman palvelun, kun CAP-Autokoulun muut toimipisteet esimerkiksi Munkkiniemen ja Pasilan alueilla täydentävät oppilaan palveluita henkilöstöllään ja kalustollaan. Myös opetusteknologian osalta saadaan viimeisimmät työkalut käyttöön.

Haagan Autokoulun toimitusjohtaja Jouko Kalliola kiittää asiakkaita, yhteistyökumppaneita ja loistavia työntekijöitä 35 vuodesta.

Lue tiedote kokonaisuudessaan: cap.fi