Ilmaiset teoriatunnit MP-messuilla

2.1.2020
Posted in Yleinen
2.1.2020 admin

Haagan Autokoulun tarjoaa jälleen suositut ja ilmaiset teoriatunnit MP-messuilla! Tule kuuntelemaan vinkkejä moottoripyöräilyn käsittelyyn ja ajamiseen olipa sinulla A-kortti tai ei!

Lisätietoa: https://mp.messukeskus.com/teoriatunnit

Teoriatunnit alkavat 01.02. klo 10.30 tai 02.02. klo 10.30

Jos suoritat A-korttia, ja sinulla on aikaisempi ajokortti tai todistus suoritetusta turvallisuuskoulutuksesta, pakollisia teoriatunteja ei tarvitse suorittaa. Korttia varten tulee suorittaa vähintään viisi ajotuntia sekä teoria-, käsittely- ja ajokoe. Jos sinulla ei ole aiempaa ajokorttia, voit suorittaa messuilla turvallisuuskoulutuksen kaksi EAS-tuntia, loput kaksi EAS-tuntia suoritat verkko-oppitunteina, saat ohjeet verkkotuntien suorittamiseen messujen tunneilla. EAS-tunnit alkavat klo 13:00.